Чому хороший дизайн сайту – не просто красиві картинки

З чого складається дизайн сайту і як зробити сайт, який відповідає запитам користувачів? Розповідаємо в цьому матеріалі.

Якщо ви тільки почали вчитися дизайну, у цій статті ви ознайомитеся з основними поняттями дизайну сайту, дізнаєтесь різницю між адаптивною і мобільною версіями, а також навіщо придумувати дизайн-концепцію кожного проекту.

Хороший дизайн допомагає продавати

Дизайн сайту – це оформлення контенту, сукупність всіх графічних елементів на веб-сторінці. Раніше під веб-дизайном розуміли виключно візуальне оформлення, але тепер на перший план вийшло зручність користувача, тому до завдань веб-дизайнера додалися аналітика і грамотне структурування інформації на сайті.

Основне завдання дизайну – познайомити користувача зі сторінкою. Він полегшує взаємодію користувача з веб-сторінкою, а отже позитивно впливає на конверсію і поведінкові чинники. Продуманий дизайн створює потрібне враження про компанію.

Сайт – маркетинговий інструмент і представництво компанії в інтернеті. Клієнт, який потрапив на сторінку, повинен легко і швидко знаходити потрібну інформацію, в іншому випадку він просто піде до конкурентів.

Що входить в дизайн сайту

На перший погляд, все просто – оформити контент і основні елементи і блоки на сайті. Однак багато що залежить від типу сайту, кількості контенту і завдань клієнта. Наприклад, Лендінг для продажу велосипедів буде сильно відрізнятися від великого інтернет-магазину з тисячами товарів, особистим кабінетом, каталогом та іншими елементами.

Щоб створити хороший дизайн, потрібно обов’язково поспілкуватися з клієнтом. Приступаючи до створення макетів, ви повинні чітко розуміти, яка у сайту буде структура, який контент буде розміщений і що в результаті хоче побачити клієнт. Якщо він сам не до кінця розуміє специфіку завдання, подивіться з ним сайти конкурентів і сайти суміжних ніш – це прояснить, який дизайн і які елементи оформлення подобаються вашому клієнту.

Що таке адаптивний дизайн сайту

Адаптивний веб-дизайн забезпечує коректне відображення веб-сторінок на більшості пристроїв. Користувач може переглядати сторінку з екрану комп’ютера, планшета або телефону незалежно від їхнього розширення.

У адаптивного дизайну є плюси і мінуси, головні з яких – повільне завантаження сторінок і неможливість перейти на повну версію сайту.

Що таке мобільна версія сайту

Мобільна версія – це окрема версія, повністю або частково дублююча інформацію основної версії сайту, але призначена для перегляду з мобільних пристроїв. Вона має окрему адресу, як правило, це приставка до основного домену  m. або mobile .

Найчастіше в мобільну версію включені ті функції, які потрібні користувачам смартфонів. Завдяки такому підходу мобільні версії швидко вантажаться і не викликають у користувача негативних емоцій. З мобільної версії можна перейти на основну версію сайту.

Вибрати мобільну версію сайту або адаптивний дизайн – краще вирішити ще до старту робіт по дизайну, інакше доведеться переробляти одну й ту ж роботу.

Навіщо сайту дизайн-концепція

Концепція сайту – перший крок у створенні веб-дизайну. На цьому етапі ми визначаємо, яким буде сайт, ніж він буде відрізнятися від конкурентів, у чому його мета.

Новачки часто пропускають цей етап, але потрібно чітко розуміти, як повинен виглядати ідеальний сайт в ніші клієнта, хто є цільовою аудиторією і які завдання стоять перед сайтом. Якщо ви про це не подумаєте, є ризик, що на виході сайт не сподобається ні замовнику, ні його клієнтам.

Як створити гарний сайт

Створити красивий дизайн, який сподобається всім користувачам, – неможливо. Дизайн сайту повинен сподобатися цільовій аудиторії. Як правило, ЦА для компанії підбирають маркетологи, тому ви отримаєте до ТЗ певний портрет користувача. Якщо ж клієнт не надає таких даних, варто витратити час на розмову з ним і вивчення сайтів конкурентів.

Для пошуку натхнення і вдалих рішень заглядайте на Pinterest, Behance і Awwwards. Найкраще створити добірку як мінімум з 20-30 прикладів сайтів для кожного проекту. Їх можна обговорити з клієнтом, щоб зрозуміти, який дизайн він від вас чекає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *