Відгуки клієнтів

Відгуки на сайті: чому вони вам потрібні і як їх використовувати?

Багато власників сайтів недооцінюють значення відгуків на своєму веб-ресурсі і керуються одним простим принципом: «Якщо захочуть – залишать». Насправді ж думки інших користувачів – один з найбільш ефективних маркетингових інструментів, який успішно використовується для підвищення продажів і збільшення конверсії на сайті.

Величезна кількість досліджень і численні опитування доводять: відгуки – це те, що більшість клієнтів хочуть бачити, перш ніж зважитися зробити покупку. 7 з 10 користувачів спершу вивчають думки про компанії і тільки потім приймають рішення замовити товар або послугу. Таким чином, відгуки можуть усунути сумніви потенційних клієнтів і допомогти їм вибрати продукцію, а для вас стануть безцінною інформацією про вашу аудиторії.

Відгуки

Чому багато власників сайтів бояться відгуків своїх покупців?
Головна причина – боязнь негативу від споживачів. Негативні думки про роботу компанії або пропонованих товарів можуть відлякати потенційних клієнтів. Однак в такому випадку досить просто навчитися правильно відповідати на такі коментарі. Так ви зможете не тільки реабілітуватися в очах невдоволених покупців, а й викликати довіру у потенційних і розташувати їх до себе.

Наявність негативних відгуків само по собі здатне підвищити довіру споживачів до думок, які вони читають. Головне тут – «не переборщити» з критикою. Погані відгуки принесуть користь вашому бізнесу тільки в тому випадку, якщо дотримана їх правильна пропорція до хорошим. Негативні думки роблять позитивні більш правдоподібними, проте якщо їх співвідношення занадто мало або, навпаки, велике, споживачі можуть засумніватися. Якщо, наприклад, сторінка з товаром містить 15 відгуків, 2 з яких негативні, то решта 13 на їх фоні виглядатимуть досить переконливо. Зовсім інша справа, якщо ця пропорція буде змінена, наприклад, 5 проти 15 негативних. Це означає, що третина покупців залишилися незадоволені якістю послуг або товарів, а це вже немало.

Оцінка

Відгуки і SEO: а чи є зв’язок?
Підвищення конверсії та поліпшення користувацького досвіду повинно бути головною метою відгуків, але не потрібно забувати і їх значні переваги для пошукової оптимізації. До них відносяться:

Свіжий, унікальний контент для пошукових систем

Пошукові роботи люблять унікальний контент, який регулярно оновлюється. Відгуки є відмінним способом отримати якомога більше такого контенту і збільшують шанс зайняти більш високі позиції в результатах пошукової видачі.

Підвищення рейтингу для «найменування товару» + відгуки
Численні опитування показують, що все більше споживачів шукають назву товару + слово «відгуки» (або «рейтинги»), наприклад, «купити смартфон Київ відгуки» . Якщо на вашому сайті є відгуки до товарів, тоді у вас більше шансів збільшити трафік і показник КЕП (CTR).

Індексація

Стимулювання активності відвідувачів – один із способів змусити пошукових роботів швидко проіндексувати нові сторінки сайту. Регулярно оновлюється сторінка з відгуками поряд з новими коментарями до статей і іншим контентом дозволять сайту постійно оновлюватися, а значить, пошукові роботи швидше побачать ваш сайт.

Відсутність дублювання

Фрагменти відгуків можуть відображатися на декількох сторінках сайту, наприклад, на сторінках категорій або головною. Однак дуже важливо, щоб повні коментарі були розміщені на окремій сторінці.

Ризик «підробок»
Багато власників онлайн-бізнесу воліють підроблені відгуки, адже куди простіше написати їх самостійно, ніж просити існуючих клієнтів. Їх пишуть копірайтери, маркетологи або інші співробітники, іноді просять залишити своїх друзів і знайомих. Однак більшість потенційних клієнтів дуже швидко розпізнають «підробки», що не підвищує привабливість компанії в їхніх очах. Насправді ж зібрати відгуки не так складно. Все, що для цього потрібно, – трохи часу і зусиль.

Думки покупців

Як ви можете отримати думки клієнтів?
Отже, сторінка для відгуків є, проте їх кількість занадто мало? Клієнти неохоче діляться досвідом звернення до вашої компанії? Потрібно щось робити!

Використовуйте електронну пошту клієнтів після покупки. Надішліть покупцеві лист з проханням залишити відгук після того, як він придбав товар або скористався вашою послугою. Такий спосіб отримання думок є найефективнішим: на практиці 54% відгуків отримано саме таким чином.
Зробіть процес коментування максимально простим. Подбайте про те, щоб відгуки можна було залишити якомога простіше: зручна форма, ніяких непотрібних для заповнення полів тощо.
Запропонуйте стимули для написання відгуків. Наприклад, знижку на наступну покупку товару.
Відгуки – відмінний інструмент, що допомагає споживачам оцінити рівень сервісу, якість товару, переваги і недоліки певної моделі і т.д. Правильно працюють тільки правильні відгуки: від реальних клієнтів, з реальним текстом і емоціями, можливо, з граматичними і пунктуаційних помилок. Підроблені відгуки або їх відсутність на сайті не принесуть потрібного ефекту або ефект буде зворотним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *